Natuur

Het Prentenboek

René Nauta

Uitgebreid handboek met prenten van zoogdieren, vogels, ongewervelden, reptielen en amfibieen. Bruikbaar in NW Europa. Ruim 700 foto's en 350 tekeningen. [lees verder]

Veldgids Mieren van Europa

Claude Lebas

Deze veldgids presenteert meer dan 400 soorten mieren uit West-Europa: beschrijving, verspreiding, mogelijke verwarring met andere soorten, habitat en biologie. Nooit eerder is in welke vorm dan ook een dergelijk verzamelwerk gepubliceerd. Een uitgebreide inleiding beschrijft het leven en het gedrag van de mieren. De gids biedt twee identificatiesleutels: eentje voor ... [lees verder]

Vogelsporen

Roy Brown

In Vogelsporen van Roy Brown e.a. vind je antwoord op de vraag: van welke vogel is de veer of eierschaal die ik heb gevonden? Veel vogels kun je herkennen aan de sporen die ze achterlaten. Ze verliezen veren en prooiresten en laten pootafdrukken en uitwerpselen achter. Met meer dan 1000 ... [lees verder]

Reizend groen

Stefano Mancuso

Ze houden zich niet aan grenzen van botanische tuinen of parken, ze laten zich niet tegenhouden door muren oceanen en ze blijven altijd op zoek naar nieuwe territoria. Heel veel planten waarvan wij nu menen dat ze tot onze inheemse flora en bij ons landschap behoren, zijn oorspronkelijk afkomstig uit ... [lees verder]

De magie van vogels

Johanna Romberg

Laat je inspireren door het effect dat vogels kijken heeft op je leven! Vroeger werden ornithologen vaak gezien als schuchtere mensen die in camouflagekleding in een schuilhut postten om vogelsoorten te tellen. Tegenwoordig is vogels kijken een stuk hipper. Boswachtersopleidingen zitten overvol, de tuinvogeltelling is populair, en we verliezen ons ... [lees verder]

De nieuwe gids voor de niet-bestaande vogels van Europa

O.C. Hooymeijer

Na het verschijnen in 2013 van De Kleine Gids voor de niet-bestaande Vogels van Europa is kunstenaar en amateurornitholoog O.C. Hooymeijer onverdroten doorgegaan met het speuren naar niet-bestaande vogels. Veldreizen naar het uiterste noorden van Rusland, tot in het diepe zuiden van de mediterrane landen hebben geleid tot de ontdekking ... [lees verder]

Het geheim van het Mývatnmeer

Unnur Jökulsdóttir

Het geheim van het Mývatn–meer Een verhaal over vogels, vliegen, vissen en mensen Het prachtig geïllustreerde ‘Het geheim van het Mývatn-meer’ van Unnur Jökulsdóttir is een weldaad voor de ziel van elke natuur-, reis- en literatuurliefhebber. Voor de lezers van Hans Dorrestijn, Jean-Pierre Geelen, Peter Wohll... [lees verder]

Leven in de tuin

Penelope Lively

Ga mee op een literaire wandeling door de tuinen van de Britse schrijfster Penelope Lively: van de oase in Caïro waar ze opgroeide tot de kleine stadstuin in Noord-Londen die ze nu, op hoge leeftijd, nog vol toewijding onderhoudt. Keer samen met haar terug naar tuinen uit de ... [lees verder]